Креативні Громади

Креативні Громади

До розвитку громад – через успіх креативних проєктів

Це проєкт для громад Херсонщини, в якому представники місцевого самоврядування та представники креативних індустрій пройдуть шлях від ідеї спільного проєкту до створення заявки на отримання фінансування для його втілення.

А також разом навчатимуться проєктному менеджменту, промоції проєктів у своїх громадах та написанню грантових заявок; отримають корисні контакти та візьмуть участь у дослідженні креативного потенціалу Херсонщини.

Запрошуємо команди із громад Херсонської області, які вже втілюють проєкти в креативних індустріях або зацікавлені у їх реалізації, подавати заявки на участь у проєкті.  

Дізнатися більше про те, які галузі відносяться до креативних індустрій в Україні, можна за посиланням.

Проєкт «До розвитку громад – через успіх креативних проєктів» впроваджується Асоціацією Креативних Індустрій України (CIAU) за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Це перший проєкт CIAU в рамках ініціативи Креативні Громади України.

Для участі відберуть 5 територіальних громад із Херсонської області, які:

●    готові сформувати для участі у програмі команду в складі: 2 спеціалісти громади, 2-3 представники креативних індустрій (це можуть бути організатори культурних заходів (фестивалів, конкурсів), IT-спеціалісти, фахівці з реклами та PR, дизайнери, фотографи, керівники бібліотек, народних домів, культурних центрів, представники народних промислів та інші представники креативних індустрій). Обов’язковою умовою є присутність у команді представника бізнесу із креативного сектору; 

●    будуть спроможні залучити до діалогу представників креативних індустрій своєї громади;

●    зможуть забезпечити делегованих фахівців відповідним технічним обладнанням (комп’ютер, веб-камера, мікрофон, Інтернет).

Перевага буде надана тим громадам, які мають ідею проєкту, яку хочуть реалізувати спільно за участі представників місцевого самоврядування та культурних і креативних індустрій.

Учасники отримають

1. аналіз креативного потенціалу своєї громади (лютий-березень 2022);

2. участь у навчальній програмі, що допоможе сформувати ідею спільного проєкту (березень-травень 2022);

3. експертну підтримку у написанні заявок для подання на фінансування (травень-червень 2022);

4. промоцію проєктів Асоціацією та можливість налагодження контактів із членами Асоціації. 

Для кого цей проєкт і що таке креативні індустрії?

Мрієте організувати мистецьку подію у своїй громаді? Можливо, у вашому селищі є унікальні артоб’єкти, які потрібно популяризувати та залучити відвідувачів? Чи, може, маєте цікаву ідею, яка створить нові робочі місця у вашій громаді і потрібна підтримка у розробці бізнес-плану, промоції, залученні зацікавленої громадськості та представників місцевого самоврядування? 

Все це можливо не лише реалізувати, а й перетворити на прибуткову справу. Адже креативність у світі – вже давно не лише про творче вираження та мистецтво, а все більше про економічний розвиток.

На думку члена ради креативних індустрій уряду Великобританії Джона Ньюбігіна «основним паливом економіки ХХ ст. була нафта, а паливом ХХІ ст. – є креативність».

Креативність стає ключовим фактором розвитку економіки та суспільства. Всесвітній економічний форум (WEF) визначив її однією з головних компетенцій майбутнього. 

Креативна економіка вже забезпечує 50 млн робочих місць та 6,1% світового ВВП, зростаючи на 30% на рік. В деяких країнах креативні індустрії сягають понад 10%. Україна має вагому частку креативної економіки 7% ВВП, але її потенціал може бути значно вищий.

Саме тому ми віримо в розвиток креативної економіки в українських громадах! 

Історії успіху

Шлях закарпатського живопису

Проєкт «Шлях закарпатського живопису» – втілення першого культурного маршруту місцями пейзажного малювання Школи Закарпатського живопису на території Закарпаття. 

Над втіленням проєкту працювали Громадська організація «Культурна платформа Закарпаття» в партнерстві з селищною радою села Річка, галерєю «Ілько», Агенцією регіонального розвитку Закарпатської області, Центром сталого туризму українських Карпат, Архітектурною майстернею «Форма».

В рамках проєкту на території Ставненської громади, досліджено:

– 4 покоління митців, що утворили «феномен»;

– 35 місць малювання, більше 50-ти пейзажних картин з представленням на них ландшафтів, архітектури та обрядів українських Карпат. 

Більше про проєкт ​​можна дізнатися за посиланням.

«Тактильна екскурсія» Львівською галереєю мистецтв

Інновації у мистецтві! Для тих, хто не може побачити – з’явилася можливість відчути тактильно! Мобільна виставка «Тактильна екскурсія» – це чотири тривимірні дуже детальні макети Олеського та Підгорецького замків, Палацу Потоцьких у Львові та Жовківської синагоги.

Креслення будівель створили шляхом їхнього оцифрування через 3D-сканування та фотограмметрію.

Самі моделі виготовлені завдяки технології фотополімерного 3D друку, доповнені супровідними матеріалами та анотаціями шрифтом Брайля.

Ознайомитися із повним текстом статті можна за посиланням

Етнопарк на Рівненщині став переможцем Ukraine Tourism Awards

Етнопарк «Ладомирія» в Радивилові переміг у номінації «Регіональний прорив року» національної туристичної премії.

Тут діє унікальна офлайн- та онлайн-майстерня, де можна відтворювати український автентичний одяг, створювати новий, або поповнювати антологію старовинних виробів.

«Ладомирія» – музей просто неба. У етнопарку зараз створюють food-зону.

Територія організовується так, аби жодне дерево і куст не були знищені (принцип Візантії). Навіть якщо вони опиняться всередині будівлі.

Етнопарк «Ладомирія» працює потужним магнітом для туризму на Рівненщині.

Повний текст статті доступний за посиланням.

Дізнатися більше історій креативних проєктів в громадах можна за посиланням.

Прийом заявок на конкурсний відбір завершено.

Про результати конкурсного відбору буде повідомлено контактну особу, вказану в формі реєстрації.  

Новини проєкту

Програма

Перший блок програми + -

Перший блок програми складається з..блок програми складається з..блок програми складається з..блок програми складається з..блок програми складається з..

Другий блок + -

блок програми складається з..блок програми складається з..блок програми складається з..блок програми складається з..блок програми складається з..

Третій блок + -

блок програми складається з..блок програми складається з..блок програми складається з..блок програми складається з..блок програми складається з..блок програми складається з..

Четвертий блок + -

блок програми складається з..блок програми складається з..блок програми складається з..блок програми складається з..блок програми складається з..

Організатор

Проєкт «До розвитку громад – через успіх креативних проєктів» впроваджується Асоціацією Креативних Індустрій України (CIAU) за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Це перший проєкт CIAU в рамках ініціативи Креативні Громади України.

Асоціація Креативних індустрій України (CIAU) – неприбуткова організація, яка створює продукти та надає послуги, що спрямовані на розвиток креативних індустрій в Україні та популяризацію українських креаторів та їх проєктів в Україні та світі. 

Головна мета проєкту: підтримати співпрацю між спеціалістами громад та представниками культурних і креативних індустрій Херсонщини і допомогти ініціативам, народженим в межах цієї співпраці, знайти фінансування на реалізацію.

У разі запитань, пов’язаних із проєктом, будь ласка, звертається за адресою [email protected]  

Програма для України з розширення прав та можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС  та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією. U-LEAD сприяє прозорому підзвітному багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Реєстрація

    Наверх

    Робимо життя креаторів цікавішим, роботу – ефективнішою, а взаємодію із колегами – легшою та продуктивнішою

    Контакти

    м. Київ, вул. Золотоустівська, 10-12, офіс 4

    +380 44 221 61 31

    [email protected]

    Соціальні мережі